Dzisiejszy wpis pojawił się w odpowiedzi na propozycje aby w przypadku, kiedy małżonkowie są dogadani, mogli dokonać rozwodu u notariusza. Muszę przyznać, że mi ten pomysł bardzo się podoba. Na czym dokładniej polega?
 
 
 

Rozwód u notariusza – najważniejsze informacje

 
 
 

Notariusze chcą prowadzić elektroniczny rejestr rozwodów notarialnych. Ma to podnieść bezpieczeństwo naszego prawa w Unii Europejskiej. A co to oznacza dla nas?

 

Rozwód notarialny przeprowadzany miałby być w sytuacjach bezspornych. Czyli w przypadku, kiedy małżonkowie doszli między sobą do porozumienia i teraz chcą to porozumienie prawnie usankcjonować. Dla osób, które chcą szybko i sprawnie przeprowadzić rozwód, rozwód notarialny okazałby się dobrym rozwiązaniem. Bez wątpienia skróciłby procedury prawne.

 

Sędziowie nie wyobrażają sobie, aby notariusze rozstrzygali w tak ważnych sprawach. A ja uważam, że chwała temu, kto na to wpadł i popieram całą sobą tę inicjatywę.

Zaoszczędziłoby to mnóstwo czasu, kiedy to na skutek przepełnionych sądów na rozprawy czeka się po kilka lub kilkanaście miesięcy. Wspominałam o tym, gdy pisałam jak się rozwieźć. Czego konsekwencją może być wybuchnięcie konfliktu między dogadanymi małżonkami, co z kolei może zrodzić chęć wszczynania patorozwodu, który i tak nie poprawi komfortu życia a jedynie pogorszy stan psychiczny i tak trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy.

 
 
Na moje oko, oczywiście można będzie tu manewrować, bo jeśli pojawi się jakiś mały problem a będziemy próbowali się dogadać to zawsze można zrobić to w kolejności:
 
– uzgodnienie małżonków → notariusz
– negocjacje/ mediacje → notariusz
 
A co Wy o tym myślicie?
 
 
 
Przy okazji zapraszam na mój kanał, gdzie znajdziecie film na temat tego jak szybko rozwieźć:
 
 

Artykuły Rozwód u notariusza